Yaz Aylarında İsiliğe Dikkat
Yaz Aylarında İsiliğe Dikkat

Yaz Aylarında İsiliğe Dikkat

Bilhassa yazları daha oldukca karşılaşılan bir problemdir. Derinin altında bulunan ter bezleri teri dışarı atamadığında cildin altında bulunan katmanlara sızar cilt üstünde kızarıklığa niçin olur. İsilik bulaşıcı bir hastalık değildir. Fakat oldukça rahatsız edicidir. Bundan dolayı deri üstünde oluşan kızarıklıklar kaşıntıya niçin olur. Bu kaşıntıyı geçirmek için de merhem ve losyonlar kullanabilirsiniz.

İSİLİĞİN SEBEPLERİ NELERDİR?

İsiliğin niçin olduğu belirtilerin başlangıcında aşırı terlemek gelir, Sıcak havalarda koyu renkler ve kalınca olan giysileri giyinmek ya da spor yapmak bayağı fazla terlemeye niçin olur. Aşırı terlemenin sonucu olarak da ter bezleri tıkanır. Bilhassa dinlence benzer biçimde nedenlerden dolayı ilkim değişikliğine maruz kalmak isiliğin oluşmasına niçin olur.

Eğer hastaysanız uzun süre hareket etmekte zorlanırsınız. Bununla birlikte ateşiniz var ise üzerinize kalınca nevresim almak isilik riskini artırır. Bunula birlikte aşırı şişman olmak da fazla terlemeye niçin olur.

NASIL TEDAVİ EDİLİR?

İsilikte hastalığı hususi bir tedaviyi gerektirmez. Fakat bebeklerde olan isilik için doktora gidererek vücuttaki yanma hissini geçirmek için krem kullanabilirsiniz.

Yetişkinlerde ise sık sık duş yapmak, ince ve pamuklu giysiler tercih etmek, bileşik kumaşlı giysileri kullanmamak isiliğin daha süratli iyileşmesine katkı elde edecektir. Bebeklerde de daha sık banyo yaptırmak, ince ve pamuklu giysiler kullanmak oldukça önemlidir.

İLİşKİLİ HABERLER Ağda Sonrası Kızarıklık Nasıl Giderilir?

Ağda Sonrası Kızarıklık Iyi mi Giderilir?

Kulakta Kaşıntı Bunun Belirtisi

Kulakta Kaşıntı Bunun Emaresi

Yaz Aylarında Ortaya Çıkan Hastalığa Dikkat

Yaz Aylarında Ortaya Çıkan Hastalığa Dikkat

Yaz Aylarında Terlemeye Son

Yaz Aylarında Terlemeye Son

İLİşKİLİ GALERİLER Egzama Kaşıntısını Rahatlatan Yollar

Egzama Kaşıntısını Rahatlatan Yollar

Egzaması Olanların Kesinlikle Yememesi Gerekenler

Egzaması Olanların Kesinlikle Yememesi Gerekenler

Yazın Bekleyen Tehlike!

Yazın Bekleyen Çekince!

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir