Yaz Hamileleri İçin Tavsiyeler
Yaz Hamileleri İçin Tavsiyeler

Yaz Hamileleri İçin Tavsiyeler

Gebelik süreci oldukça zor olsa gerek. Her ay değişik bir değişim yaşarsanız ve vücudunuz bu değişikliğe alışmak için belirli değişmeler yaşar. Bilhassa yazları gebelik dönemindeyseniz bu durumu kolaylaştırmak zannettiğiniz kadar zor değildir.

HAMİLELELER YAZ AYLARINDA BUNLARA DİKKAT ETMELİ

Işıl ışıl parlayan güneş ve masmavi bulutsuz bir gökyüzüyle senenin en gözde mevsimi olan yaz geldi. Büyük minik tamamımız yazı dört gözle bekledik, denize gitmenin hayalini kurduk. Sadece eğer hamileyseniz durum o denli sizin için zorlayıcı olabilir. İçinizde gitgide büyüyen ve bedeninize ağırlık katan minik canlıyı taşımak ve onu koruma içgüdüsü, bu mevsimi çekilmez hale getirebilir.

Hanım Hastalıkları Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Betül Görgen, yaz mevsiminde gebelik yaşayan anne adayları için önerilerde bulunmuş oldu. Beslenmenin yazları normalden daha dikkat edilmesi icap ettiğini söyleyen Görgen,”Ilk olarak tuz alımını azaltın. Sadece tümüyle tuzu kesmeyin şu sebeple tuz dirimsel bir mineral olan iyot da ihtiva eder. Bu da yavrunuz için oldukça önemlidir. Ayaklarınızı mümkün olmasıyla birlikte yüksekte tutun. Doğru ayakkabı oldukça önemlidir. Rahat görünen terliklerden oldukça ortopedik olan sandaletleri tercih edin.” dedi.

Vücutta oluşan şişmelerin tesirleri ilk olarak ellerde görülür. Eller şiştiği için yüzükler parmaklara zarar verebileceğinden dolayı çıkarılması icap ettiğini ifade eden Uzmanı Op. Dr. Betül Görgen “Bunu farkına varır fark etmez yüzüklerinize veda edin. Uzun ve sıcak yaz günlerinde serin sulara bırakın kendinizi. Yüzerek hem ağrılarınızdan hem de sıcaktan kurtulun. En mühim ve unutulmaması ihtiyaç duyulan kaide; kafi sıvı almaktır. Bunu aklınızdan çıkartmayın. Günde averaj sekiz bardak su içmelisiniz. Yazın, hele dışarda kalacaksanız bir bu kadar daha ilave etmeniz gerekir. Nemli bezlerle boyun ve kollarınızı ferahlatın. Terletmeyen, hafifçe giysiler tercih edin.” açıklamalarında bulunmuş oldu.

İLİşKİLİ HABERLER Hamilelikte İdeal Kilo Alımı Ne Olmalıdır?

Hamilelikte İdeal Kilo Alımı Ne Olmalıdır?

Hamilelikte Yaşanan Problem: Bulanık Görme

Hamilelikte Yaşanmış olan Sorun: Bulanık Görme

Astım ve Hamilelik

Astım ve Hamilelik

Aslıhan Doğan Turan İkinci Hamileliğinde 7 Kilo Aldı

Aslıhan Doğan Turan İkinci Hamileliğinde 7 Kilo Aldı

İLİşKİLİ GALERİLER Gebeler İçin Daha Rahat Uyku Taktikleri

Gebeler İçin Daha Rahat Uyku Taktikleri

Gebelikte Bu Besinleri Tüketmeyin!

Gebelikte Bu Gıdaları Tüketmeyin!

İleri Yaş Gebelikte Alınması Gereken 6 Önlem!

İleri Yaş Gebelikte Alınması Ihtiyaç duyulan 6 Tedbir!

İdil Fırat Hamilelik Sürecini Anlattı

İdil Fırat Hamilelik Sürecini Söyledi

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir