Yaz İçin Güneş Gözlüğü Nasıl Seçilir?
Yaz İçin Güneş Gözlüğü Nasıl Seçilir?

Yaz İçin Güneş Gözlüğü Nasıl Seçilir?

Güneş gözlüğü tercih etmek kolay bir seçim şeklinde görünse de dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan birçok detay vardır.

Yüz Şekline Bakılırsa Gözlük Seçimi Iyi mi Yapılmalı?

Güneş gözlüğü seçimi yüz hatlarınızı olduğundan oldukca daha değişik izah edebilir. Yüz şekline uygun gözlük seçerken çene hatları, ve dudak şekline oldukça dikkat etmeniz gerekiyor. Çene hatlarınız ince ve ince dudaklara sahipseniz kesinlikle yüzünüzde geniş yer tutmayan gözlükler tercih etmelisiniz. İnce güneş gözlükleri yüzünüzü kapatmayacağı için çene hatlarınız ve dudaklarınız ön plana çıkacaktır.

Yuvarlak yüzler için tercih edilecek gözlükler yanaklara değmemeli ve kaşla aynı hizada olmamalıdır. Burun yapınız kemerliyse burnu kapatacak düşüklükte kalınca gözlükler tercih etmelisiniz. Doğru güneş gözlüğü tercih ederek yüzünüzde kapatmak istediğiniz bilgileri muhafaza edebilir ve daha hoş bir görünüm kazanabilirsiniz.

Cam Özellikleri Iyi mi Olmalı?

Yaz için güneş gözlüğü iyi mi seçilir; güneş gözlüğü camlarının UV ışınlarına karşı koruyucu olması oldukca önemlidir. Gözlerinizi zararı olan ışınlarda korumanızı elde eden UV filtreli camlar zararı olan ışığın geçmesine engel olur. Güneş gözlüklerinin zararı olan ışınları engelleme gücü UV200, UV400 ve UV600 şeklinde ibarelerle belirtilir. Yaz için tercih edeceğiniz gözlükleri minimum UV400 korumalı olmalıdır.

Cam özelliklerinde dikkat etmeniz detaylardan biri de renkleridir. Yaz için tercih edebileceğiniz renkler sarı ve pembe şeklinde renkler olabilir. Eğer trafikte güneş kullanmayı tercih ediyorsanız renk saptırmasını engellemek için yeşil, gri ve kahverengi camlar almalısınız.

Hangi Gözlükleri Sağlığa Zarar Vermez?

Güneş gözlüğü satın alırken malum markaları satın almaya itina göstermelisiniz. Güvenilir ve sağlam gözlükleri satın alarak sağlığınızı koruyabilirsiniz. Eğer gözlük tercihi yaparken zorlanıyorsanız daha ilkin memnun kaldığınız markaların gözlükleri arasından daha kolay seçim yapabilirsiniz. Gözlüklerin UV ışınlarına karşı koruma sağlaması için orijinal olması oldukça önemlidir. Satın alırken etiketini yakından inceleyerek orijinal olup olmadığını kolaylıkla anlayabilirsiniz.

Yaz için güneş gözlüğü alırken insan sağlığı ve çevre açısından mühim olan CE işareti olduğuna dikkat etmelisiniz. CE işareti Avrupa Birliği’nin oluşturduğu sıhhat ve güvenlik işaretidir. AB direktiflerine uygunluğu belirten tek tip bir işaret olduğundan göz sağlığını korumuş olan gözlükleri daha kolay ayırt edebilirsiniz.

Hanımefendiler Güneş Gözlüğü Kullanırken Iyi mi Makyaj Yapmalı?

Yaz için güneş gözlüğü iyi mi seçilir; yüz hatlarınıza uygun ve sağlığınıza zarar vermeyen güneş gözlüklerini satın alabilirsiniz. Güneş gözlüğünün yüz hatlarına uygun olması mühim olmasıyla birlikte makyaj tekniklerinin de doğru olması gerekiyor. Gözlerinizi kapatacağınız için rimel kullanmadan yalnız kirpiklerinizi kıvırabilirsiniz. Fondöten yerine yüzünüzü yormayacak ince pudralar kullanmanız ve açık tonlarda rujlar kullanmalısınız.

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir