Yaz için Saç Modelleri
Yaz için Saç Modelleri

Yaz için Saç Modelleri

Saçlarını iki haftada bir değişiklik yapma isteği duymayanlar için mevsimsel olarak değişiklik fikri daha sıcak gelmektedir. Daha kısa uzunluklardan dalgalı katlara ve kahküllere kadar, yaz için saç modelleri 2020 yılı için mümkün olduğunca kattan oluşan olacaktır; zira bir çok stilistler karantinadayken insanların kendileri yaptıkları naturel saç kesimlerin bu mevzuda belirleyici ve esin verici olacağını belirtmektedir. Sadece her zamanki benzer biçimde, insanoğlu kuaförlere gittiklerinde yaz için saç modelleri seçiminde sonuçta ünlüleri örnek gösterecek ve onlar benzer biçimde olmak isteyecektir. Bu yaz her tür kattan oluşan kesim modeli popüler olacaktır.

Piecey Kesim Stili

Yaklaşan sıcak hava için dalgalı kenarlı y-kesim, tüylü saçak şeklinde toparlanmış saçlar en moda yoldam olarak öngörülüyor ve saçlarını kendileri kesmek isteyenler için mükemmel bir çözüm olarak görünüyor. Sadece bu seçimi kullanmak için bazı ikazlar var; Tüm yüz şekillerinde iyi görünse de saçları kıvırcıklığa eğilimli olanlar için, yazları kesinlikle kısa piecey kesim iyi gitmeyecektir, zira rutubet bu kesim tarzıyla saçların kabarmasına niçin olur.

Shag Saç Modelleri

Shags stili geri dönüyor- Selena Gomez son zamanlarda Instagram’da ’70’lerden esin alan kıvırcık’ bir saç tarzını yayınladı- ve usta stilistker bu kıvırcık tarzın bu yaz daha da popüler olacağını görüyor.

Lob Kesimli Saç Stili

Lob’un bu yaz bir geri dönüş yapacağı tahmin ediliyor. Saç modeli senelerce ünlüler içinde favori olmuştur, oldukca sayıda yıldız kesimin değişik iterasyonlarını uygulamıştır. Çene ve köprücük kemiği içinde hizalanır ve omuz etrafını sıyırarak enseye çıkar ve bu şekliyle bir kareye ya da A- çizgi şekli oluşturur.

Bu stilin popüler olma sebebi stilistlerin uzun karantina süresinde saçlarını kendisi kesen kişilerin saçlarını düzeltmek için en uygun biçim olarak bunu seçmesinden kaynaklanıyor. Ek olarak, saç kesiminde genel bir yanlış olan ve saçları kesmek için yüzün ön tarafına getirmek ve bunun sonunda saçta “V” şeklinin oluşması da bu kesimle düzeltilecek bir tarzdır.

Künt Bob Saç Kesimi

Kar-Jenner ailesini izlerken en oldukca görülen künt bob stilidir. Kim, Khloe ve Kylie’nin kışın kullandığı bu yoldam hava ısındığında geri dönebilir. Çeneye düşen ve keskin, künt bir kenara haiz bir kesim olan kesimin geri dönüşü öngörülüyor. Evlerin içinde uzunca bir süre hapis kalmış kişiler acıklı saç kesimlerini denemeye yatkın olabilie ve bu tarza kendilerini yakın hissedebilirler. Bu yoldam kalp, oval yada kare şeklindeki yüzleri vurguladığını onlara uygun bulunduğunu belirtmek gerekir. Şundan dolayı çene çizgisini yumuşatır ve yüze daha çok bakışım getirir.

Yüzün Yan Tarafı Süresince Uzanan Katlar

Kendi saçlarını kesen ünlüler yardımıyla bu kesim seçimi aniden patlamıştır, modelin yan’dan yüzü süpüren katlarının yeni bir yaz seçimi olabileceği şimdiden bellidir. Birçok insanoğlunun bu baharda kendi kahküllerini kesmesi sebebiyle, onları düzeltmenin popüler bir talep olacağı belirtilmektedir- ve saçların yüzün bir yanı süresince dökülen katmanları kahküller uzadıkça kişilerin bu kahkülleri yönetebilmek ve kendi kesim hatalarını kamufle etmek bu tazrın birçok kişide popüler olacağı varsayılmaktadır. Artı bir özellik olarak, kuaförler ve stilistler yüzü taraftan süpüren katmanlı modellerin tüm yüz şekillerinde mükemmel göründüğünü söylüyorlar.

Yaz için saç modelleri yukardakiler ile sınırı olan kalmayıp, her insanın yüz tipine ve yaratıcılığına gore değişecektir. Kararsız kalındığı durumda bir stilistten destek almak iç rahatlatıcı sonuçlar verecektir.

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir