Yaz Makyajı Trendleri
Yaz Makyajı Trendleri

Yaz Makyajı Trendleri

Yaz Makyajı Trendleri; İki meşhur ve başarıya ulaşmış makyaj artisti Nur Toktay ve Gila Benzera, Yaz sezonu makyaj trendlerini ve bu trendleri iyi mi uygulayacağınızı sizler için açıklıyor.

Yaz Makyajı Trendleri..

YÜZ ŞEKLİNE GÖRE GÖLGE VERME

Temel olarak bilinmesi ihtiyaç duyulan tek bir şey var; Kusurları örtmek için gölgelendirme koşul. Bunu yaparken de ciltten bir-iki ton daha koyu fondöten tercih etmek gerekiyor.

UZUN YÜZLER:

Yüzün uzun görünmesinin sebebi alın yapısının yüksekliği ve çene yapısının uzunluğudur. Alnı bu görüntüden kurtarmak için çevresini koyu renkli fondöten yardımıyla gölgelendirmek gerekir. Çenenin uzunluğu çene bölgesine uygulanan gölge ile ortadan kalkar. Son olarak transparan bir pudra ile fondöteni sabitlemek kafi olacaktır.

YUVARLAK YÜZLER:

Yüze oval bir görünüm vermek için meydana getirilen ilk iş elmacık kemiklerini belirginleştirmektir. Gölgelendirme elmacık kemiklerin altından şakaklara doğru yapılmalı. Çene kemiği de gene koyu renkli fondötenle kullanarak gölgelendirilir. Yüzde elmacık kemikleri belirgin değilse ortaya çıkarmak gerekir.

ÜÇGEN YÜZLER:

Alın geniş, çene ince ve uzundur. Alnı daraltmak için ten renginden bir-iki ton koyu fondöten ile şakaklara doğru gölgelendirme yapılmalıdır. Alnın saç diplerine kadar olan kısmına ise düzgüsel fondöten uygulanır. Gölgelendirme şakak kemiklerinde baskın iken çene bölgesinde tene uygun fondöten tercih edilerek yapılır. Üçgen yüzlerde toprak tonlarında allık sürmek gerekir. Gölge şeklinde algılanacağından yüzün olduğundan daha ince görünmesini sağlar. Şeftali tonları ise her ten rengine uygundur.

KARE-KÖŞELİ YÜZLER:

Göze çarpan, çene kemiklerinin çıkık, alnın dikdörtgen ve bununla birlikte bombesiz olmasıdır. Alın bölgesinde yapılacak gölgelendirme gene şakak kemiklerine doğru uygulanmalıdır. Kulak memesinin alt kısmından başlayıp çeneye kadar olan bölüm ise koyu renk fondöten ile gölgelendirilir. Bu tip yüzler kemikli olduğundan elmacık kemikleri de genel anlamda çıkıktır. Ve yüzün güzelliğini vurgulayan en mühim detaylardır.

Makyaj artisti Gila Benezra’dan..

SEZONUN DOĞAL GÖRÜNÜMLERİ

Makyajda son trend, organik görünüm. Ve bu trend fazlaca uzun süre sürecek şeklinde görünüyor. Artık birçok şahıs abartılı makyajdan kaçınıyor. Makyajı ise bir tek sıhhatli ve daha canlı görünmek adına kullanıyor. Bunun için de bazı kurallara uymak gerekiyor…

Makyajın daha hoş görünmesi için makyajdan ilkin temiz bir cilt hazırlanmalı. Cilt ilkin temizlenip arındırılmalı. Sonrasında nemlendirerek makyaja hazır hale getirilmeli. Temiz ve nemli bir cilt devamlı daha azca makyaj gerektirir. Böylece ten makyajı daha organik bir görünüme kavuşur. Seçilecek fondöten rengi kişinin teninde kaybolan renk olmalı. Fondöten seçerken uygulayacağınız küçük bir kontrol sizi yüzünüzde maske şeklinde durabilecek olan fondötenden kurtarmış olur. Çene bölgesinde uygulayacağınız renk testiyle cildinizle birebir örtüşen rengi bulduğunuzda o sizin fondöten renginiz olur. Meydana getirilen en büyük yanlış bronz görünmek adına koyu renkli bir fondöten seçmektir. O süre fondöteni boyuna bir ihtimal dekolte bölgesine de sürmek zorunda kalırsınız. Bronz bir görünüm elde etmek için doğru ten renginizde seçtiğiniz fondötenin üzerine bronz pudra uygulayın. Alın, çene, elmacık kemikleri ve burun dışındaki bölgeler kesinlikle aydınlık kalmalı. Allığınızı hafifçe gülümseyerek yanaklarınıza dairesel hareketlerle sürün. Allık seçimlerinizi canlı renklerden yana yapın. Ihmal etmeyin, dikkat çekici tonlar sizi olduğunuzdan daha sıhhatli ve daha genç gösterir.

Etiket Makyaj makyaj sırları Makyaj iyi mi yapılır Yaz Makyajı Trendleri yaz makyajı yaz makyajı iyi mi yapılır nur toktay Gila Benzera Makyaj Trendleri

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir