Yazlık Ayakkabı Modelleri
Yazlık Ayakkabı Modelleri

Yazlık Ayakkabı Modelleri

Bu yaz ayakkabılarda renkler ön plana çıkıyor. Geçtiğimiz sezonun hasır modelleri ise popülerliğini korumaya devam ediyor.

Babet Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Yaz ayakkabılar denilince akla ilk gelen seçimlerden biri babet ayakkabılardır. Günümüzde oldukça kullanılmasa da yeni tasarımlar içinde da babet modeller karşımıza çıkıyor. Düz tabanlı bu ayakkabılar rahat görünse de uzun süre kullandığınız vakit ayak ağrılarına sebep olabiliyor. Bu ayakkabıların ayak sağlığına zarar vermemesi için doğru seçimler yapmalısınız.

Babet ayakkabı modelleri tabanı yerle bir olduğundan topuk ağrısına sebep olur. Parmaklarınıza da zarar verecek bu modelleri kullanmak istiyorsanız ayakkabıların esnek olmasına dikkat etmelisiniz. Yeni sezonda trend olan rugan ayakkabıların kalıpları sert olduğundan ayaklarınız gün içinde hayal ettiğiniz rahatlığa kavuşmayacaktır. Ayak numarası da dikkate almanız ihtiyaç duyulan noktalardan biridir. Ayaklarınıza tam olan babet ayakkabılar ayak parmaklarınızı sıkıştırır. Bir numara büyük almanız da ayağınızdan çıkmasına sebep olacağı için buçuklu numaraları tercih edebilirsiniz.

Yazın Trend Modelleri Neler?

Modaya yön veren defilelerde de renkler, desenler, motifler karşımıza çıktı. Yazın tüm parçaların canlı tasarımlar kullanılırken ayakkabılar da renklere ağırlık veriliyor. Yazlık ayakkabı modelleri kırmızı, beyaz, vizon, pudra benzer biçimde renklerle tasarlanmış. Bu yazın en trend detayı ise bilekten bağcıklı modeller.

Bu yaz çağıl bir görünüm elde etmek istiyorsanız tercihleriniz topuklu ayakkabılardan yana olmalı. Sandalet ve düz tabanlı babet ayakkabılar popülerliğini kaybediyor. Kalınca topuklu modeller hem çağıl hem de oldukça rahat olduğundan günlük hayatta tercih edebilirsiniz.

Şık bir görünüm elde etmek istiyorsanız bu yazın bilekten bağcıklı modelleri tam size. Geçtiğimiz sezonun kısa bağcıkları bu yıl yerini uzun ve renkli bağcıklara bırakıyor. Kırmızı, taba, beyaz benzer biçimde değişik renklerle karşımıza çıkan bu ayakkabıları hususi günlerde kullanabilir ve istediğiniz görünüme kavuşabilirsiniz. Kalınca topuklu modellerini ise günlük hayatta kullanabilirsiniz.

Bilekten Bağcıklı Ayakkabılar Iyi mi Kullanılmalı?

Sezonun en trend parçaları olan bilekten bağcıklı modelleri geçtiğimiz yıllarda bir tek hususi günlerde kullanmıştık. Sokak modasına uyum elde eden bu ayakkabılara küçük dokunuşlar yapılmış ve günlük hayatta da kolaylıkla kullanılabilecek tasarımlara imza atılmış. Bu ayakkabılar yapacağınız kombinlerde hem şık hem de spor parçalar tercih edebilirsiniz. Mom jeans, pensli deri pantolonlar, pilili etekler kombin yapmak için seçebileceğiniz trend parçalar içinde. Üst giyimde ise ip askılı büstiyer kullanabilirsiniz.

Saydam Ayakkabı Modası Devam Ediyor Mu?

Geçen yıl yaşamımıza giren ve oldukça sevilen saydam tasarımlar yeni sezonda da kullanılmaya devam ediyor. Saydam yazlık ayakkabı modelleri de küçük farklarla karşımıza çıkıyor bu sürem. Ayakkabının tamamında kullanılan saydam detaylar yerine bir tek mini detaylar şeffaflık kullanılmış. Saydam tasarımlarla çağıl bir görünüm elde etmek istiyorsanız saydam topuklu ayakkabıları seçmelisiniz.

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir