Yazlık Elbise
Yazlık Elbise

Yazlık Elbise

Yaz günlerini rahat geçirmek isteyen hanımefendilerin elbise seçimleri bu yaz değişiyor. Geçtiğimiz sezondan fazlaca değişik tasarımların ön plana çıkmış olduğu yeni sezonda seçim yapmanız zor olabilir.

Yazlık Elbise Trendi Iyi mi?

Geçtiğimiz yaz karşımıza çıkan yazlık elbiseler dökümlü ve düz modellerdi. Düşük yakanın ağırlıklı kullanıldığı bu modeller popülerliğini yitiriyor. Bu sürem elbise modelleri yuvarlak ve kayık yakalarla tasarlanmış. V yaka ise neredeyse asla kullanılmıyor. Elbise renkleri mavi, sarı, bej, pembe benzer biçimde canlı renkler olarak karşımıza çıkıyor.

Bu yazın en trend elbiseleri drapeli mini elbiseler. Dökümlü ve salaş elbiseler yerini vücudu saran elbiselere bırakıyor. Bu yaz çağdaş görünmek için vücudu saran elbiseler seçmelisiniz. Çoğu zaman desenli tasarlanan elbiseler içinde volanlı ve fırfırlı modellerde revaçta.

Yazlık Elbiselerle Hangi Ayakkabılar Tercih Edilmeli?

Bu sürem yazlık elbise modelleri hareketli tasarımlara haiz olduğundan ayakkabı seçimini doğru yapmanız oldukça mühim. Yazlık elbiseler altında spor ayakkabı kullanmak günlük hayatta rahatlık sağlıyor olabilir. Sadece bu yaz kullanmanız ihtiyaç duyulan modeller şık ve zarif ayakkabılar olmalı. Elbiselerin göze çarpan tasarımlarını sönük bırakmayacak topuklu ayakkabılar kullanmalısınız.

Kısa topuklu ve bilekten bağcıklı ayakkabı modelleri bu elbiseleri tamamlayacak en güzel parçalar. Ayakkabı renginde ise beyaz modası devam ediyor. Açık tonlarla tasarlanan yeni sürem ayakkabıları tüm yazlık elbiselerle kullanabilirsiniz. Eğer ince topuk kullanmak istemiyorsanız hasır topuklu ve bağcıklı ayakkabı modelleri tam size bakılırsa.

Drapeli Yazlık Elbiseleri Hangi Hanımefendiler Giymeli?

Drapeli elbiseler bedeninizi olduğundan kalınca gösteren modeller olduğundan şişman hanımefendilerin tercih etmemesi gerekiyor. Kısa boylu bayanlar da drapeli modellerle daha kısa görünebileceği için bu sezonunda modelleri arasından düz kesimli elbiseleri tercih etmelisiniz. Drapeli elbiseler zayıf hanımefendilerin tercih edebilecekleri modeller içinde yerini alıyor.

Normalden daha zayıfsanız yoğun drapeli ve kalınca kumaşlı elbiseleri seçerek vücudunuzu orantılı izah edebilirsiniz. Zayıf bayanlar ise seçim yaparken asla düşünmeden drapeli modelleri tercih edebilir. Yeni sezonda kullanılan hafifçe drape bilgileri ve fırfır bilgileri her hanımı olduğundan daha kalınca izah edebilir. Bundan dolayı seçim yaparken kilonuza uygun modelleri tercih etmelisiniz.

Fırfırlı Elbiseler Şişman Gösterir Mi?

Yeni sezonun yazlık elbise trendleri fırfırlı etekler. Her yerde karşınıza çıkacak bu modelleri iyi mi seçeceğinizi bilmiyor olabilirsiniz. Geçtiğimiz yıllarda fazlaca azca kullanılan fırfır bilgileri bu sürem oldukça ön plana çıkıyor. Fırfırlı elbise modelleri arasından en uygun modeli seçerek olduğunuzdan daha zayıf bile görünebilirsiniz.

Eğer şişman görünmek istemiyorsanız bu elbise modellerini seçerken dökümlü eteklerden uzak durmalısınız. Renk seçimlerini koyu renklerden yana yapmalı ve deseni azca olan elbiseler satın almalısınız. Yazlık elbise modelleri mini ve boylarla tasarlanmış. Elbise boyunu midi seçerek istediğiniz görünüme kavuşabilirsiniz.

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir