Yılbaşı Makyajı İçin Tüyolar
Yılbaşı Makyajı İçin Tüyolar

Yılbaşı Makyajı İçin Tüyolar

Yılbaşı Geliyor, Hazır Mısınız?
İnsanlar için kimi hususi günleri kutlamak, bir öteki güne ve geleceğe umutla bakmak adına büyük bir motivasyon sağlar. Her şeyin hıza kurban verildiği günümüzde, geride anlamlı hatıralar bırakmak uğruna, kimi yaşadıklarımızın da unutulmaz bulunduğunu duymak isteriz.
Bu yönde, hususi günlerin de en özeli, yılbaşı şeklinde belirtilir. Yılbaşı insanlığın ilksel geleneklerinden biri olup, Eski Türk inançlarından pagan yaşama, Hristiyanlıktan Asyatik topluluklara kadar dünyada herkesi etkilemiş ve evrensel bir kıymet haline gelmiştir. Yılbaşı kutlamadan girilen bir yıl, adeta noksan yaşanıyor hissedilir.
Yılbaşı gelirken, başta bayanlar ve çocuklar için oldukca renkli bir macera adım atar. Nitekim, bundan öncelikli olarak bu kesimdeki insanoğlu coşku duyarlar. Bilhassa, bayanlar hem kendileri hem evlatları, hem ev dekorasyonları, hem de rezervasyonları yaptırmak bağlamında, bu heyecanı birkaç kat fazlaca duyarlar.
Yılbaşından iyi mi giyinileceği ehemmiyet kazanılmış olduğu benzer biçimde, iyi mi bir makyaj yapılacağı da temel unsurlardan biridir. Saçların iyi mi olacağı ve iyi mi şekillendirileceği de bir iç işleri meselesi haline dönüşür.
Yılbaşı Makyajı İçin Tüyolar vermek, giyiminizden kokunuza, saçlarınızdan tavırlarınıza değin bir bütünlük sağlanması adına isabetli olacaktır. O gece, gözlerin üstünüze kilitlenmesinin olmazsa olmaz hazzını deneyimlemek tamamen kendi ellerinizdedir.
Süslü Bir Ağaca Mı Dönüşmeli, Mütevazi Bir Kuğu Benzer biçimde Mi Olmalı?
Yılbaşı denildiğinde, oldukça şatafatlı, renkli, sarı-ışıltılı, gümüş-simli, kırmızılı yeşilli bir ortam hayal edilir. Bu yönde, ilgili renkler ekseninde bir hazırlık yapılması uygun düşmüş olduğu benzer biçimde, kişilerin yaşam tarzlarına, seçimlerine, çevrelerine ve psikolojilerine gore konseptler de düzenlenebilir. Zira, yılbaşının en temel mottosu PTT (pijama-terlik-televizyondur); ki, televizyonun yerine telefonu da koymak mümkündür artık.
Eğer, cıvıl cıvıl bir insansanız, kendinizi yılbaşında daha da cıvıl cıvıl duymak istiyorsanız, ışıltılı renkler, simli kostümler ve abartılı makyajlar tam size göredir.
Eğer, mütevazı bir insansanız ve çizginizden taviz vermek istemiyor ya da kendinizi o yıl birazcık durgun hissediyorsanız, gri, siyah, beyaz tonlarında giyinmeniz, mütevazı bir makyaj yapmanız ve saçlarınıza fön çekmeniz de uygun olabilir. Tayyör, gömlek-etek, kot-tişört benzer biçimde mütevazı seçenekler size uygundur.
Bir üçüncü seçenek şeklinde, konsept makyajı da sunulabilir. Hayatınıza birazcık değişim, birazcık eğlence, birazcık serüven katmak adına, Noel Anne, Noel Baba ya da Yılbaşı Ağacı kılığına girmeniz ve o yönde kostümler edinmeniz, peruklar almanız mümkündür. Kostümleri alabileceğiniz benzer biçimde, kiralayabilirsiniz de…
Yılbaşı Makyajı İçin Tüyolar verecek olursak, en mühim unsur; kendinizi iyi mi hissettiğinizle ve iyi mi yansıtmak istediğinizle ilgilidir.
Yılbaşı Makyajına Dikkat!
Yılbaşı Makyajı İçin Tüyolar, istediğiniz görüntüyü elde edebilmek adına, size güç verecek ve enerji depolamanızı elde edecektir. Makyaj kişisel ilişkilerde ilk dikkat çekilen maskelerden biridir ve tüm ifadenizi belirler.
Bu anlamda, ilk tavsiye olarak altın sarısı, gümüş rengi, füme ve sedef farların kullanılması; hatta, bunların minik yıldızlı simlerle desteklenmesi önerilir. Işıl ışıl gülen gözler gece süresince mutluluğunuzun simgesi şeklinde dikkat çekecektir.
Öteki bir tüyoysa, rujunuzla ilgilidir. Malum, yılbaşını simgeleyen ana renk kırmızıdır. O yüzden, bu olmazsa olmaz ve baştan çıkarıcı rengin tonlarında kullanacağınız bir ruj, gece süresince bembeyaz dişlerinizle ve yükselen neşeli kahkahalarınızla uyum elde edecektir. Söylenilen şarkılara eşlik etmek, dans ederken neşelenmek, kırmızının olmazsa olmaz tonlarıyla beraber, dudaklarınızdaki esrarı arttıracaktır. Hatta, rujun üzerine bir de simli parlatıcı sürmeniz sizi daha şuh kılacaktır.
Yılbaşı makyajı bağlamında, kullanacağınız parfümün de icabet edilen davetin konseptine uygun olmasına; diş temizliğinden, tırnak ve saç bakımına kadar her şeye dikkat etmelisiniz.
Tırnaklarınızın kenarına beyaz şeritlerle ‘french’ yapabileceğiniz benzer biçimde, gene kırmızı, gümüş rengi benzer biçimde ojeleri de kullanmanız mümkündür.
Yılbaşı Makyajı İçin Tüyolar, o geceyi çok büyük bir enerjiyle veya dozunda bir kararlılıkla geçirmenizi belirleyecek küçük rötuşlardır. Gerisi sizin oyununuz…

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir