Yıpranmış Saçlarınızı Bu Yöntemle Onarın!
Yıpranmış Saçlarınızı Bu Yöntemle Onarın!

Yıpranmış Saçlarınızı Bu Yöntemle Onarın!

Boya, saç maşası, düzleştirici, fön makinesi… Hepsi ve daha fazlası saçları güzelleştirirken yıpranmasına da niçin oluyor.  Bu da sıhhatli saçlara haiz olmak isteyen herkesi, yıpranmış saçlarla baş etme yollarını araştırmaya itiyor. Sizde yıpranmış saçlarınızla baş etme yollarını arıyorsanız bu haberimiz tam size bakılırsa! İşte yıpranmış saçları onarma şekilleri…

KERATİN TAKVİYESİ

Sıhhatli bir saç için ilk akla gelen keratin bakımı oluyor. Saçın sıhhatli görünmesini elde eden keratin maddesi azalmaya başladığında saçlar yıpranır, kopar ve cansız bir hal alır. Bu yüzden saçlarınıza arada bir keratin takviyesi yapmak, yıpranan tellerin onarılması için oldukça yararlı olacaktır. Siz de haftada bir uygulayacağınız keratin maskesi ile saçınıza hak etmiş olduğu bakımı sağlayabilrisiniz.

KERATİN MASKESİ

Malzemeler

1 yumurta 2 kaşık zeytinyağı 2 kaşık fındık yağı

NASIL YAPILIR?

Ilk olarak lüzumlu olan tüm malzemeyi cam bir kasenin içine alıp iyice karıştırın. Arkasından bu karışımı saçınıza sürüp 1-2 saat süresince beklemeye alın ve sonrasında durulayın.

İHTİYACI OLAN NEMİ VERİN!

Nemsiz kalan saçlar kalınlaşır ve kurumaya adım atar. Bunun önüne geçmek için hem saçlarınızı hem de bedeninizi nemsiz bırakmamanız gerekir.

Saçlarınızın gereksinim duyan nemi bol miktarda su içerek içten takviye yaparak sağlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra derhal her mutfakta bulunan malzemeleri kullanarak da mis kokulu rutubet maskeleri hazırlayabilirsiniz.

NEM MASKESİ

Malzemeler

1 yiyecek kaşığı bal 1 yiyecek kaşığı Hindistan cevizi yağı 2 yiyecek kaşığı yoğurt 7-8 tane çilek

NASIL YAPILIR?

İlk olarak yapmanız ihtiyaç duyulan çilekleri iyice ezmek olacak. Sonrasında geri kalan öteki tüm malzemeleri ezdiğiniz çileğin üstüne ekleyip güzelce karıştırın. Arkasından bu karışımı saçınıza güzelce sürüp 1 saat kadar bekleyin ve durulayın. Bu maskeyi her hafta uygulayarak yıpranan saçlarınızı onarabilirsiniz.

SAÇLARINIZI YAĞLAYIN!

Argan yağı, Hindistan cevizi yağı, zeytinyağı, shea yağı, fındık yağı, badem yağı, yaban gülü yağı… Ve birçok naturel yağ saç tellerinizi koruyarak onarılmasını sağlar. Bununla birlikte saç derinizi de nemlendirerek köklerin güçlenmesini destek sunar. Yapmanız ihtiyaç duyulan tek şey haftada bir kere duşa girmeden otuz dakika ilkin saçınızı bu yağlardan herhangi birini sürmek. Daha ilk uygulamada farkı hissedeceğinizden güvenli olabilirsiniz.

ÖNEMLİ İPUÇLARI!

Saçlarınızı oldukça sıcak su ile yıkamak yerine ılık su ile sudan geçirin. Islak saçlar daha acele kırılır. Bu sebeple saçlarınızı havluyla kurularken nazik davranmanız gerekir. Saçlarınızı tararken de yumuşak uçlu fırçalar kullanın. Saçlarınızı kuruturken makineyi oldukça fazla yaklaştırmayın. Saten şeklinde yumuşak kumaşlardan meydana getirilen yastık kılıflarını tercih edin.

İLİşKİLİ HABERLER Saçlarınızı Boyamak Yerine Rengini Açın!

Saçlarınızı Boyamak Yerine Rengini Açın!

Saçları Uzatan Bitkisel Karışım

Saçları Uzatan Bitkisel Karışım

Cilde Sürülen Saç Boyası Nasıl Çıkar?

Cilde Sürülen Saç Boyası Iyi mi Çıkar?

İLİşKİLİ GALERİLER Sağlıklı Saçlara Kavuşmak İçin Bunları Yapın!

Sıhhatli Saçlara Kavuşmak İçin Bu tarz şeyleri Yapın!

Kabaran Saçlarınızı 10 Adımda Kontrol Altına Alabilirsiniz

Kabaran Saçlarınızı 10 Adımda Denetim Altına Alabilirsiniz

Dibi Gelen Saçlara Özel Saç Modelleri

Dibi Gelen Saçlara Hususi Saç Modelleri

Gökhan Özen: 10 Yıldır Saçlarımı Kendim Kesiyorum

Gökhan Itina: 10 Senedir Saçlarımı Kendim Kesiyorum

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir