Yüz Hatlarını Ortaya Çıkarmak İçin Yapılacaklar
Yüz Hatlarını Ortaya Çıkarmak İçin Yapılacaklar

Yüz Hatlarını Ortaya Çıkarmak İçin Yapılacaklar

Her ne kadar zayıf olursanız olun, bazı insanları yüz hatları net olarak ortaya çıkmamaktadır ve yuvarlak bir yüze haizdir. Bu durum pek fazlaca kişiyi rahatsız etmektedir. Bu duruma karşı fazlaca fazla güzel duyu müdahale bulunsa da naturel bir çözüm arayanlar da vardır. Eğer siz de yüz hatlarınızı ortaya çıkarma mevzusunda naturel yöntemlere başvurmak istiyorsanız, işte tüm detaylar…

Bolca Bolca Sakız Çiğneyin

Sakız çiğnemek her ne kadar rahat bir şey olsa da yüz hatlarını ortaya çıkarma mevzusunda çok önemli etkisinde bırakır yaratacaktır. Tertipli sakız çiğnendiği süre çene naturel olarak egzersiz yapmış olacaktır. Böylece çene bölgesinde gözle görülür bir incelme oluşacaktır. Günde iki ya da üç kere sakız çiğnendiği süre meydana gelecek etkilere inanamayacaksınız. Sakız çiğneme esnasında belirli birkaç çene egzersizi eşliğinde çiğnemek daha net sonuçlar doğuracaktır.

Göz Egzersizi Yapın

Yüz hatlarınızın keskin bir hale gelmesini istiyorsanız, bir tek çenenizi çalıştırmanız gerekmiyor. Egzersizlere gözlerinizi de katmanız daha kolay bir sonuca erişmenizi sağlar. Gözlerinizin altında oluşacak olan sarkık deriler, göz egzersizi ile sıkılaştırılabilir. Bu da yüz hatlarını keskin bir halde ön plana taşır. Tek seferde 20 ila 30 kere gözlerinizi açıp kapatarak göz egzersizi yapabilirsiniz. Bu egzersizleri düşük sayılar ile başlayarak hemen sonra fazlalaştırabilirsiniz.

Makyaj Hileleri ile Hatları Belli Edin

Yüz hatlarını ortaya çıkarmak için yapılacaklar içinde en kolay çözüm makyaj hilelerine başvurmak olacaktır. Egzersizler ile normal olarak ki yüz hatlarınızı daha belirgin bir hale getirebilirsiniz, fakat daha keskin bir netice elde etmek istiyorsanız ya da egzersizlere daha hemen hemen başlamışsanız ve netice alma evresine geçmediyseniz, makyaj ile çözüme kavuşabilirsiniz. Makyaj ile bilhassa elmacık kemikleri ön plana çıkarılabilir. Belirgin elmacık kemikleri oluşturmak için koyu renkli gölgelendirmelere başvurabilirsiniz. Allık kullanımını gölgelerin altına uygulamalısınız.

Dudak Bükme Egzersizi Yapın

Eğer keskin hatlar için çene bölgenizi daha çok ön plana taşımak istiyorsanız, yapabileceğiniz bir egzersiz daha var. Dudak bükme egzersizi birazcık gülünç olsa da kesinlikle netice elde edebileceğiniz bir yöntem! Bu egzersiz için suratınızı olabildiğince asmalısınız. Dudaklarınızı bükün ve tam 30 saniye bu şekilde durun. Bu hareketi birkaç kere yine edin ve hemen sonra dudaklarınız ile dairesel hareketler yapın.

Boyun Egzersizi Yapın

Yüz hatlarını ortaya çıkarmak için yapılacaklar içinde bir öteki egzersiz türü de boyun egzersizi olmaktadır. Gene çene ve boyun bölgesine odaklanan bu egzersiz türü, uzunlukta ve gıdıda yer edinen yağlanmalar için bir deva sunuyor. Keskin yüz hatlarına haiz olamama sebepleri içinde aşırı yağlanma olabilir. Bu durumda yağlanmadan derhal kurtulmak gerekmektedir. Tavana, yere, sağa ve sola doğru başınızı her pozisyon 10 saniye sürecek kadar çevirin.

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir