Yüz Serumu Nedir?
Yüz Serumu Nedir?

Yüz Serumu Nedir?

Yüz serumu mevzusunda ne olduğu ve ne işe yaradığı ile ilgili çok çok fazla sual sorulmaktadır. Sizinle yüz serumu nedir şeklinde sorularınız var ise gelin beraber bilgileri bakalım.
Yüz serumu, cilt temizlendikten sonrasında ve nemlendirilmeden ilkin uygulanan bir ara üründür. Çoğunlukla su şeklinde bir kıvamı olsa da cilt serumları kuvvetli içeriklere haiz olarak üretilirler. İçerdiği kuvvetli içerikler yardımıyla nemlendirici şeklinde ürünlerden daha kolay bir halde cilde nüfuz ederler. Çoğu zaman hususi bir soruna yönelik olarak üretilirler. Nemlendirici, kırışıklık giderici, kir azaltıcı ve cilt tonu eşitleyici şeklinde türleri bulunmaktadır. En oldukça tercih edilenleri kir giderici ve nemlendirici olanları diyebiliriz. Nemlendirici krem öncesinde kullanıldığında uygulayacağınız nemlendiricinin de tesirini artırıcı bir vazife üstlenir. Cilt serumu sonrasında sürülen nemlendirici krem cilt tarafınca daha kolay bir halde emilir ve böylelikle cilt üstündeki faydalarını daha oldukça gösterir.
Nemlendirici Yerine Yüz Serumu Kullanılır mı?
Yüz serumu içinde yoğun nemlendirme özelliği olan hyaluronik asit, seramidler şeklinde etken maddeler içerse de tek başına bir nemlendirici krem görevi görmemektedir. Su şeklinde olan kıvamlarıyla nemlendirici kremlerden daha hafiftir. Nemlendirici kremler şeklinde cilt üstünde bariyer oluşturmaz. Serumların görevi cildin derinine nüfuz etmektedir. Bununla beraber nemlendirici öncesinde yüz serumu kullanmak nemlendiricinizin de cildinize daha iyi nüfuz etmesini sağlar ve nemi cilde daha iyi hapseder. Bu sebeple nemlendirici aşamasını atlamadan yüz serumu kullanırsanız oldukça pozitif etkilerini göreceksinizdir.
Yüz Serumları Iyi mi ve Ne Çoğunlukla Uygulanmalıdır?
Yüz serumu uygulaması öncesinde cildin cilt tipinize uygun uygun bir temizlik ürünü ile iyice kirden ve yağdan arındırılması gerekiyor. Cildinizi temizleyip yıkadıktan sonrasında bir peçete yardımıyla tahriş etmeden kurulamalısınız. İşte bu kurulama sonrasında cilt serumunuzu ve peşinden nemlendirici kreminizi yüzünüze uygulayabilirsiniz. Cilt serumlarının yıkama ile öteki aşamalar içinde kullanılması gerektiği unutulmamalı. Ilkin öteki ürünlerinizi sürüp peşinden öteki ürünlerinizi kullanırsanız tesiri azalacaktır. Uygulama esnasında önceliği yüz serumuna vermelisiniz.
Yüz Serumu Tutarları Yüksek mi?
Yüz serumu tutarları öteki cilt bakım ürünlerine nazaran daha yüksek olabilmektedir. Bunun sebebi içeriklerinde oldukça fazla cilde yararlı etken madde bulundurmalıdır. Alacağınız serumun fiyatını hak edip hak etmediğini içeriğine bakarak anlayabilirsiniz.
Yüz Serumu Çeşitleri
Yüz serumları esas olarak su bazlı ve yağ bazlı olarak ikiye ayrılmaktadır. Değişik cilt sorunları için fazla etken maddeler içeren serumlar üretilmektedir. Yüz serumlarında en oldukça kullanılan etken maddelere örnek olarak hyaluronik asit, e vitamini, c vitamini ve retinolleri verebiliriz. Çoğunlukla hyaluronik asit içerenler nemlendirme özelliği ile, c vitamini içerenler kir giderici özelliği ile, retinol içerenler kırışıklıkları giderici tesiri ile ön plana çıkmaktadır.

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir