Yüz Tipine Göre Güneş Gözlüğü Seçimi
Yüz Tipine Göre Güneş Gözlüğü Seçimi

Yüz Tipine Göre Güneş Gözlüğü Seçimi

Yüzünüze güneş gözlüğünün yakışmadığını düşünüyorsanız hemen hemen doğru gözlük modelini bulamamışsınız anlamına gelir. Günümüzde oldukça değişik tasarımlarla karşımıza çıkan gözlükler arasından kesinlikle yüzünüzde kusursuz görünecek bir model bulabilirsiniz.

Oval Yüz için Uygun Güneş Gözlüğü Iyi mi Olmalı?

Oval yüz; orantılı hatlar, belirgin elmacık kemikleri ve ince yapılı çene hatlarına haiz olan yüzlerdir. Oval yüz için güneş gözlüğü seçimi yapmak için oldukça kolaydır. Yüz hatlarının orantılı olması beğendiğiniz tüm modelleri kusursuz taşımanız için avantaj sağlıyor. Bu yüzlere en oldukca yakışan modellerse Aviatör tipi büyük gözlükler.

Oval yüze haiz olanlar yuvarlak, oval, çekik, köşeli, damla şeklinde tüm gözlükleri tercih edebilir. Tüm modeller yüzünüze oldukca yakışacağı için kataloglardan herhangi bir modeli beğenmeniz gözlük seçimi yapmanız için kafi.

Kalp Şeklinde Yüz için Uygun Güneş Gözlüğü Iyi mi Olmalı?

Yüz tipine nazaran güneş gözlüğü seçimi yaparken yüz hatlarınızı tanımanız ve iyi mi bir yüze haiz olduğunuzu bilmeniz gerekir. Eğer geniş bir alın, dar bir çene yapısı ve kemikli hatlara sahipseniz yüz şekliniz kalp olarak adlandırılır. Kalp şeklinde yüze sahipseniz yüzünüzü orantılı göstermek için üst bilgileri işlemeli ve detaylı gözlükler tercih edebilirsiniz.

Bu yüz hatları için en uygun gözlük modelleri oval, çekik ve köşeli gözlüklerdir. Geniş bir alına haiz olduğunuz için çerçeveli gözlüklerden uzak durmalısınız. Göz seviyesinin altında bölge daha ince olduğundan geniş çerçeveli gözlükler yüzünüzün orantısız görünmesine sebep olacaktır.

Yuvarlak Hatlara Haiz Yüzlere Hangi Gözlükler Yakışır?

Yuvarlak yüzler eni ve boyu doğru orantılı yüz şekilleridir. Yüzün orantılı olması gözlük seçiminde avantaj sağlasa da bu yüz hatlarına sahipseniz gözlük seçiminde dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan mühim detaylar vardır. Yüzünüz yuvarlak hatlara haiz olduğundan daha ince gösterebileceğiniz kesimli gözlükler seçmelisiniz.

Kare, dikdörtgen ve altıgen güneş gözlükleri yuvarlak yüzler için en ideal gözlük seçimleridir. Bununla beraber kedi gözü, köşeli ve Wayfarer gözlükler de yüzünüzü daha ince göstermenizi elde eden doğru seçimler olacaktır.

Üçgen Yüz Şekline En Uygun Model Iyi mi Seçilir?

Üçgen yüz şekilleri çene bölgesinin ince, alın bölgesinin kalınca olduğu yüz hatlarıdır. Yüz tipine nazaran güneş gözlüğü seçimi yapılırken en zor seçimler bu yüz hatlarına uygun gözlük seçimidir. Yüz hatları orantısız ve çene yapısı oldukca ince olduğundan güneş gözlüğü daha orantısız bir görünüme sebep olabilir. Bu yüzden tercih edeceğiniz gözlüklerde aramanız ihtiyaç duyulan ilk özellik yüz hatlarınızı orantılı göstermesidir.

İnce hatlara haiz çene bölgesinin daha ince görünmemesi için büyük gözlüklerden uzak durmalısınız. Geniş ve desenli çerçeveler de tercih etmemeniz ihtiyaç duyulan modeller içinde. Yüzünüzü orantılı göstermek için kare ve dikdörtgen gözlükler seçebilirsiniz. Çekik ve pilot gözlükler bu yüz tipine en uygun gözlük modelleridir.

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir