Yüzü İnce Göstermek İçin Kullanılacak Teknikler
Yüzü İnce Göstermek İçin Kullanılacak Teknikler

Yüzü İnce Göstermek İçin Kullanılacak Teknikler

Çağıl cemiyet düzeninin yanında gelen güzel duyu kriterlerden bir tanesi de yüzün zayıf, doğrusu ince görünmesidir. Sadece kişiden kişiye değişen fizyolojik özellikler ve fazla kilolar yüzün ince görünmesine engel olmaktadır. Gene de bu görünümü sağlamanın bazı “trigger point”leri bulunuyor. Bu küçük hileler, yüzü daha ince göstererek güzellik algısını yükseltmeye destek olmaktadır. Yüzü daha ince göstermek için kullanılacak teknikler nedir? Yüz iyi mi daha ince gösterilebilir? Yüzün ince görünmesini sağlayacak kolay yöntemler var mıdır?

Gözlerinizi Ortaya Çıkarın

Büyük gözler, yüzün daha ince görünmesini sağlar. Doğru makyaj hilelerini kullanarak gözlerinizi olduğundan daha büyük göstererek yüzü inceltmek için kullanabilirsiniz. Bu makyaj hilelerinden bazıları, göz pınarlarınıza açık renk kalem ve far uygulamak, üst göz kapağınızın içine siyah kalem çekmek ve kirpiklerinize dolgun ve kıvrık bir görünüm kazandırmaktır. Böylece alımlı gözlerinizle insanoğlu üstündeki etkinizi arttırarak daha pozitif bir tesir uyandırabilirsiniz.

Kontür Uygulamak

Son zamanlarda trend haline gelen kontürlü makyaj uygulamaları bir insanı tam manasıyla tekrardan yaratabilmektir. Bu tekrardan yaratım sürecinin yapı taşlarından bir tanesi yüzü daha ince göstermektir. Yüzü daha ince göstermenin püf noktası yüzün karakteristiğine yönelik kontür uygulamaktır.

Elmacık kemiklerinin olduğundan daha çıkkın gösterilmesi bu süreçte elzemdir. Bundan dolayı elmacık kemiklerinin çevresine daha koyu tonlarda kontür uygulamalısınız. Böylece alt kısımlardaki karanlık alanlar elmacık kemiklerinin daha dışarıda olduğu illüzyonunu yaratmaktadır.

Saç dipleri ve çene kemiği çevresinde kontür uygulanması da yüzün ince görünümünü destekleyecektir. Ek olarak, göz kenarları, burun ucu, dudak üstü şeklinde alanlara highlighter uygulanması da yüzün daha ince görünmesini elde eden tekniklerdendir. Gölgelerin ve aydınlık kısımların doğru kullanılması tatminkar sonuçlara ulaşmanıza destek olacaktır.

Kaşlarınızı Boyayın

Boyanmış ve dikkat çeken kaşlar yüzün daha ince görünmesine destek sağlar. Ek olarak kaşların boyanarak belirginleştirilmesi göz ve kontür makyajınızı tamamlayıcı bir etmen olacaktır.

Saçınızı Değiştirin

Naturel saç tonunuzun birkaç ton açığı yüzünüzün olduğundan daha ince görünmesine destek olacaktır. Bunun için saç rengimi değiştirmeyi göze alamam diyorsanız, birkaç küçük değişiklikle yüzünüzü ince izah edebilirsiniz.

İlk akla gelen yöntem saçlarınızı yüzünüzün etrafına bırakmaktır. Yukarıdan toplayacağınız ve birazcık kabartacağınız saçlarınız da yüzünüze bir uzunluk illüzyonu sağlayarak daha ince görünmesine destek olacaktır.

Saçlarınıza volüm verecek uygulamalar yapmanız da yüzü daha ince göstermek için kullanılacak teknikler arasındadır.

Büyük Küpe Pozitif yanları

Aksesuar olarak büyük küpeleri tercih etmeniz, boynunuzun uzunluğunu ön plana çıkararak dikkatleri yüzünüzün şeklinden uzaklaştıracaktır.

Allık Kullanın

Allık, yanaklarınızı belirginleştirerek hem yüzünüze renk katacak hem de doğru kullanımında yüzünüzün daha ince görünmesini elde edecektir.

Yüz Yogasına Başlayın

Yoga, son zamanlarda trend haline gelen sporlardan bir tanesidir. Vücudunuza esneklik, denge ve güç kazandıracak yoganın yüz ve boyun bölgesi için de çeşitli egzersiz planları bulunmaktadır. Uzun solukta yüz kaslarınızı geliştirecek, kırışıklıkların oluşumunu engelleyecek ve yüzünüzü bir miktar ince göstermeye destek olacaktır.

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir