Yüzük Modelleri
Yüzük Modelleri

Yüzük Modelleri

Yüzük modelleri oldukça değişik tasarımlara haiz olduğundan günümüzde tercih yapma da zorlaştı. Doğru modeli tercih etmediğiniz süre parmak boyunuzu kesen yüzükler ne kadar heybetli olsa da elinizde hayal ettiğiniz şeklinde durmayabilir.

Tektaş Seçmenin Püf Noktaları Neler?

Evlilik hazırlığı yaparken tektaş yüzüklerin iyi mi seçileceği de oldukça mühim. Tektaş yüzük evlilik teklifi aldığınız an karşılaşabileceğiniz mecburi bir seçim olabiliyor. Tektaş seçimi size bırakılıyorsa yalnız model beğenmeniz kafi değil. Oldukça kıymetli ve anlamlı bu yüzükleri seçerken dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan birçok nokta vardır.

Pırlanta satın almadan ilkin satın alacağınız yerin güvenilir olduğuna güvenli olmalısınız. Sertifikalı ürünler satan mağazaları tercih ederek pırlanta kıymetini koruyabilir, isterseniz ondan sonra pazarlayabilirsiniz. Tercih edeceğiniz modeli belirlerken fiyat aralığını da göz önünde bulundurmalısınız. Tektaş yüzük modellerinde fiyatlara karata göre değişiklik gösterir. Pırlantanın ağırlığını ifade karat büyüdükçe fiyat artacaktır. Parmağınızda zarif görünecek pırlantalar berrak ve canlı renkli olmalıdır. VS ve SI tercih ederek oldukça berrak görünün yüzüklere haiz olabilirsiniz. Renk seçiminde popüler olan seçenekler ise G ve H renkleridir. Son olarak yüzüğü satın alırken istediğiniz kesimi seçebilirsiniz. Eğer parlak ve heybetli bir yüzük istiyorsanız yuvarlak model seçmelisiniz. Zümrüt ve prenses modeller oldukça ışıltılı olmasa da çağdaş tasarımlar içinde yer ediniyor.

Kısa Parmaklara Hangi Yüzükler Yakışır?

Yüzük modelleri seçerken parmak boyunu ve kalınlığını dikkate almanız oldukça mühim. Heybetli ve parlak modelleri tercih etseniz de parmağınızda sönük kalmaması için doğru tercihler yapmalısınız. Eğer kısa parmaklara sahipseniz ince yüzükler seçmelisiniz. Yüzük parmağınızda oldukça yer kapladığında parmak boyunuz daha kısa görünecektir. Kalınca parmaklarda da seçimler daha zarif yüzüklerden yana yapılmalıdır. Renk seçiminde gold rose şeklinde yeni tasarımları tercih etmemelisiniz. Parmağınıza en oldukça yakışacak yüzük modelleri ince ve zarif detaylara haiz modeller olacaktır.

Günlük Kullanım için Hangi Yüzükler Uygundur?

Evlilik hazırlığı yapanların alyans seçiminde günlük kullanıma uygun modeller seçmesi gerekiyor. Alyans modelleri altın, gümüş, platin, titanyum, çelik şeklinde materyallerden oluşuyor. Günlük kullanacağınız alyans modellerinin devamlı heybetli kalması için seçiminizi altından yana yapmalısınız. Altın yüzük modelleri popülerliğini kaybetmeyeceği şeklinde günümüzde değişik renklerle de tasarlanıyor. Sarı rengi sevmiyor ve tektaş yüzüklerinizle uyumlu olmasını istiyorsanız beyaz altın tercih edebilirsiniz.

Yüzük modelleri evlilik hazırlığı yapanlar için mühim olmasıyla birlikte günlük hayatta takı tercih edenleri hanımlarında ilgi alanına giriyor. Günlük kombin yaparken takılarla tamamlıyorsanız gümüş yüzükler tercih edebilirsiniz. Son zamanların en trend modellerinden olan eklem yüzükleri günlük hayatta kullanmak için yapabileceğiniz en güzel tercihler içinde yer ediniyor. Bombeli yüzükler ise günlük kullanımda rahatsız edici olabiliyor.

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir