Zayıflama Garantili 6 Besin
Zayıflama Garantili 6 Besin

Zayıflama Garantili 6 Gıda

Zayıflama garantili 6 gıda; Meydana getirilen araştırmalar sonucunda, tüketilmesi halinde zayıflamaya kesinlikle destek olan 6 gıda çeşidi tespit edildi. Kadinay.Net bu gıdaları sizler için araştırdı. Zayıflama garantili besinler sizlerle. 

Zayıflama Garantili 6 Gıda..

Uzmanlar, her biri sıhhatli ve zayıflatıcı özelliğe haiz bu gıdaları zayıflamak isteyenlerin sofralarından tamamlanmamış etmemelerini tavsiye ediyor. İşte zayıflama garantili bu besinler…

Yeşil çay

Büyük boy bardak buzlu yeşil çay yada bir büyük bardak sıcak yeşil çay içmek farklılığı başlatabilir. Meydana getirilen son çalışmalarda gönüllü olarak 3 ay süresince her gün bir şişe yeşil çay içenler, öteki gruba oranla daha çok yağ yitirmiştir. Araştırmacılara bakılırsa yeşil çayın içinde bulunan kateşinler (yararlı bir fitokimyasal) kalori yakımını sağlayıp, kilo kaybını artırmıştır.

Çorba (Et yada balık suyuna bolca domatesli çorba)

Ana yemeğe başlamadan ilkin içilen et yada balık suyuna bolca domatesli çorba kişiye doygunluk hissi verir. Böylece şahıs ana yemeğe geçişte kendisini tok hissettiği için daha azca kalori alma eğiliminde olur. Düşük kalorili çorbalar açlığı bastırmakta oldukca işe yarar.

Yeşil salata

Düşük kalorili salatalar ana yiyecek öncesi kendinizi doymuş hissettirecek bir başka iyi seçenektir. Meydana getirilen bir araştırmaya bakılırsa yemekle beraber yenen düşük kalorili ufak salata, öğünde alınan toplam kaloriyi yüzde 7, büyük bir salata ise yüzde 12 azaltabiliyor. Sadece araştırmanın neticeleri yüksek kalorili salatalar için tersinin doğru olduğu ortaya koydu. Öğün esnasında yenen yüksek kalorili ufak bir salata alınan kaloriyi yüzde 8 artırırken, büyük bir salata yüzde 17 artırıyor. “Sıhhatli bir salata iyi mi hazırlayabilirim” diye düşünüyorsanız; taze ıspanak yaprakları (2 bardak dolusu), 1 orta boy salatalık, 1 orta boy domates ve 1 /4 bardak rendeden geçirilmiş havuçla ortalama 70 kalorilik, 5,5 gram lif içeren sıhhatli bir salata hazırlayabilirsiniz.

Yoğurt

Yağsız yoğurdun içindeki kalsiyumun zayıflatıcı tesiri olduğu çeşitli çalışmalarla ortaya konmuştur. Bir çalışmaya bakılırsa günde 3 porsiyon yüksek kalsiyumlu ve yağsız yoğurt tüketen obez bireyler, düşük kalsiyum ve yağlı yoğurt tüketen obezlere bakılırsa yüzde 22 daha çok kilo ve yüzde 61 daha çok vücut yağı yitirmiştir. Burada en etkisinde bırakan netice ise yüksek kalsiyumlu, yağsız yoğurt yiyenlerin yüzde 81 daha çok trunkal (karın bölgesindeki) yağ kaybetmeleridir. Yoğurt hem karbonhidrat hem de proteini bir arada bulundurduğu için kan şekeri regülasyonunda ve açlık kontrolünde etkili olmaktadır.

Kuru baklagiller

Kuru baklagiller içeriğindeki lifler dolayısıyla kendinizi tok hissetmenizi daha acele sağlar. 1,5 bardak barbunya ortalama 8 gram lif, 7 gram protein ve ortalama 110 kalori ihtiva eder. Baklagilleri yiyecek olarak tüketebileceğiniz şeklinde haşlayıp, salata ve çorbalarınızın içine de ekleyebilirsiniz.

Su

Suyun süper gıda olarak kabul edilmesinin en mühim sebebi “0” kalori olmasıdır. Eğer yüksek kalori içeren içeceklerden tüketirseniz bunu dengeleyebilmek için daha azca yiyecek zorunda kalırsınız. Araştırmalar gösteriyor ki karbonhidratları içmektense yiyecek daha iyidir. Su, tüm vücut fonksiyonları için ehemmiyet taşır ve günün her saatinde tüketilebilir. Suyunuzu mütevazi olarak içmekten hoşlanmıyorsanız, içinde taze meyve dilimleri bekleterek tüketebilirsiniz.

Etiket Rejim Zayıflatan rejimler Yeşil salata Yeşil çay yoğurt rejimi Zayıflama Garantili 6 Gıda Zayıflama Garantili Besinler Süratli zayıflatan besinler Zayıflatan besinler Süratli zayıflama kilo verdiren rejimler Şok Rejimler

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir