Zayıflama Kemeri İşe Yarar Mı?
Zayıflama Kemeri İşe Yarar Mı?

Zayıflama Kemeri İşe Yarar Mı?

Hareketsizlik ise çağımızın en büyük hastalığı maalesef gündelik yaşamın yoğunluğundan yada vakit yaratamamaktan bir türlü doğru vakti bulup spor yapamıyoruz. Ek olarak yaşamımıza metrolar, metrobüsler girdi gireli daha azca hareket eder olduk artık gideceğimiz bölgelere bile neredeyse asla yürümüyoruz. Bazılarımız için de vaktimiz olsa bile bizlere tembellik çöküyor ve spor yapmakta zorlanıyoruz, kilo vermek biz için her geçen gün daha da zorlaşıyor. Ek olarak zamanlarımız ilerledikçe de metabolizmamız yavaşladığından yağ yakımı her geçen gün azalıyor. Bu yüzden ek yöntemler arıyor ve devamlı değişik şekilleri deniyoruz. Peki zayıflama kemeri nedir? Zayıflama kemeri işe yarar mı? Zayıflama kemeri sıhhatli mı benzer biçimde soruların yanıtlarını sizin için araştırdık.

Teknoloji

Teknoloji her geçen gün gelişmekte ve hayatımızın derhal her yerinde karşılaşmaktayız. Değişen teknolojinin bizlere sunmuş olduğu güzelliklerden bir tanesi de zayıflamaya hizmet eden icatlardan biri zayıflama kemerleri. Bu kemer adından da belli olduğu benzer biçimde vücudunuzun bölgesel yerlerine takarak kullanabileceğiniz ve işiniz varken de üstünüzde olabilecek siz başka bir işle uğraşsanız da titreşim yöntemiyle sizi zayıflatabilecek bir alettir. Piyasa da ucuzdan pahalısına birçok türünü bulmak mümkündür. Zayıflama kemeri işe yarar mı? Yazımızda değinmek istediğimiz bir mevzuda ne çeşitlerde sistemler olduğudur.

Zayıflama Kemeri Çeşitleri

Vibro shape, ab tronic x2, gym for dual benzer biçimde birçok sistemle zayıflama kemeri mevcuttur. Tüm bunlarla birlikte ek olarak kemerlerin kendine özgü de sistemleri bulunmaktadır. Temel olarak iki çeşitte piyasada bulunmaktadırlar.

Biri titreşimli olarak vücudu çalıştırmaya ve yağ yakımı hayata geçirmeye yararken diğeri termal sauna kemerleridir. Her iki çeşitte zayıflamada oldukça etkili aletlerdir. Hatta birini deneyip memnun kalan insanoğlu çoğu zaman her ikisini de edinip dönüşümlü olarak kullanmaktadırlar. Zayıflatma tesirinin yanında ise titreşimle vücuda masaj yaparak rahatlamamızı sağlarlar. Zayıflama kemeri işe yarar mı? Diye sorulduğunda en mühim faktörlerden biri de doğru kullanım olacaktır işte hangi bölgelerde iyi mi kullanılmalı sorusunun cevapları…

Hangi bölgelerde kullanılmalı

Kemer şeklinde oldukları için vücudun birçok bölgesine takılabilmektedirler. Basen, kalça, bacak, bel, göbek, göğüs, sırt, baldırlar ve boyun benzer biçimde. Zayıflama tesirini tam alabilmeniz için ise günde 10 yada 15’er dakikadan 2 seans yapmanız kafi olacaktır. En güzel yanı ise kitap okurken, film izlerken, evi temizlerken yada bilgisayar başındayken bile takabiliyor olmanız. Bu yüzden spora vakti olmayanların kesinlikle tercih etmesi ihtiyaç duyulan yöntemlerden biri.

Bir öteki faydası ise kasla ilgili problemlere iyi gelmesi. Kas ağrıları, kas sıkışmaları yada kaslara giren kramplar benzer biçimde sorunlarla savaşacak ve iyileşmesini sağlamaktadır. Bacaklardaki kan dolaşımı hızlandırdığı için de varis oluşumunu da engeller. Eğer spor meydana getiren biriyseniz de spordan sonrasında kas ağrılarını hafifletmek yada masaj tesiri yaratmak içinde kullanabilirsiniz.

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir