Zümrüt Yeşili Takılar
Zümrüt Yeşili Takılar

Zümrüt Yeşili Takılar

En kıymetli taşlardan kabul edilen zümrüt, şıklığı ve zarafeti ile göz kamaştırırken günümüzde birçok takıda kullanılıyor. Renginin güzelliği ise giysilere de taşınıyor ve her yerde karşımıza çıkıyor.

Zümrüt Yüzüğün Anlamını Biliyor Musunuz?

Zümrüt yeşili takılar denilince akla gelen ilk takılardan biri zümrüt taşı kullanılan yüzüklerdir. Rengi ve tasarımı hususi olmasıyla birlikte bu yüzüklerin bilmek isteyeceğiniz bir anlamı da vardır. Zümrüt taşı kullanılmaya başladığı günden bu yana zarafet, lüks ve gücün sembolü olmuştur. Efsanelere mevzu olan zümrüt taşının gücüne o denli inanılmış ki Mısır ve Yunan’da yağmur yağdıracağı düşünülmüş.

Mısır kültürüyle özdeşleşen bu taş geçmişten bu yana en kuvvetli kadınlardan biri olarak anılan Kleopatra’nın en büyük zaaflarından biri olmuştu. Zekasını, enerjisini ve çekiciliğini temsil ettiğine inanılmış olduğu taşı her yerde kullanmıştı. Giderek büyük ehemmiyet kazanan zümrüt taşının rahatlık verdiğine ve sevginin enerjisini gösterdiğine de inanılmıştı.

Günümüzde eşi olmayan tasarımlarla karşımıza çıkan zümrüt yüzükler bir hanıma alabileceğiniz hususi hediyelerin başlangıcında geliyor. Güzelliği ve huzuru simgeleyen bu yüzüklerin aşkın enerjisini temsil ettiğine de inanılıyordu. Günümüzde de anlamını yitirmeyen bu yüzükler aşkınızı sembolü haline gelecek hususi parçalar olacaktır.

Zümrüt Yeşili Takılar Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Zümrüt yeşili kolye, küpe ve yüzük benzer biçimde değişik takılar bulabilirsiniz. Bu takıları alırken dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan bazı noktalar vardır. Tüm takılarda oldukça güzel duyu görünse de bu zümrüt yeşilinin en kıymetli rengini seçmeye itina izah edebilirsiniz. Bu taşın kıymetli bulunduğunu gösteren renk çimen yeşilidir. Rengi ne kadar açık ve pürüzsüz olursa o denli kıymetli olan bu taşların organik olduğuna da güvenilir olmalısınız. Naturel takıların enerji verdiği ve dinamizmi yükselttiği de bilinmesi ihtiyaç duyulan detaylardan biridir. Zümrüt yeşili takılar satın alırken taşların canlı olmasına ve kirli bir görünüme haiz olmamasına itina göstermelisiniz.

Zümrüt Hangi Burcu Temsil Eder?

Zümrüt taşlı takılar günlük hayatta enerjinizi yükselten ve rahatlık veren takılardır. Mayıs ayının taşı olan zümrüt yenilenmeyi ve gençliği temsil eder. Mayıs ayında doğan ikizler ve boğa burçları değişen ruh hareketleriyle huzuru ararken bu taşı kullanarak kendini yenileyebilir. Aşk hayatında da başarı olmayan bu burçlar için zümrüt koşulsuz sevgi ve romantizmi temsil eder.

Zümrüt Yeşili Takılarla Iyi mi Kombin Yapılır?

 Zümrüt yeşili takılar oldukça heybetli takılar olduğundan günlük hayatta mini taşlı modelleri tercih edebilirsiniz. Hususi günlerde kullanabileceğiniz heybetli takılar V yaka giysilerle eşi olmayan görünecektir. Kombin yaparken bordo renkli giysiler kullanabilirsiniz. Şık ve zarif giysiler, şık topuklu ayakkabılar, asimetrik çantalar bu takılarla eşi olmayan bir görünüm kazanmanızı elde edecektir.

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir